•  |

Efektívne chudnutie v troch jednoduchých krokoch!

Detoxikovať a podporiť metabolizmus

Detoxikácia organizmu sa pomaly ale isto stáva našou každoročnou rutinou. Je to predovšetkým preto, že rôzne toxické látky sa z rôznych zdrojov dostávaju do nášho organizmu.

Najčastejšie zdroje sú:

 • voda
 • vzduch
 • jedlo
 • stres

Základom zdravého organizmu je detoxikácia tráviaceho traktu – očista hrubého čreva. Ľudia najčastejšie detoxikujú telo rôznymi tabletkami, detoxikačné čaje a mnoho iných prípravkov.

Keďže ale začíname detoxikáciou tráviaceho traktu, tak sa na prvom mieste respektíve ako prvý krok nachádza zmena stravy (detoxikačná dieta).

Znamenia kedy začať

Ak máte niektoré z týchto príznakov, tak je určite čas na detoxikáciu organizmu a urgentnú zmenu stravovania:

 • časté bolesti hlavy, kĺbov alebo chrbtice
 • pocit únavy
 • zlá pamäť, depresie
 • plynatosť, hnačky
 • nespavosť
 • chronické dýchacie problémy alebo astma
 • nepríjemný telesný zápach, zapáchajúci dych
 • problémy s trávením
 • krehké nechty, psoriáza, akné
 • nadváha
 • infekcie uší
 • kožné ekzémy, plesne, vyrážky, bradavice
 • bolesti žalúdka alebo žlčníka
 • ženské výtoky

Ako a s čím detoxikovať?

O blahodárnych účinkoch Aloe Vera ste už určite mnohí z vás počuli, alebo čítali na internete. Aloe Vera obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, antioxidantov, vitamínov aminokyselín a saponínov. Je bohatým zdrojom vápnika, ktorý pôsobí skvele na naše kosti a je ťažké získať ho dostatok len zo stravy. Obsahuje vitamíny C,A aj E a ako jediná rastlina obsahuje aj vitamín B12, ktorý by mal byť každodennou súčasťou nášho života práve vďaka jeho výhodám. Vďaka bohato obsiahnutým saponínom sa tvoje telo po konzumácii Aloe Vera lepšie čistí. Saponíny podporujú lepšie vyprázdňovanie a sú perfektné na vyčistenie črevných klkov, takže majú veľký vplyv na správnu detoxikáciu organizmu. Látka lignín, ktorá je v rastine Aloe bohato zastúpená, pôsobí ako anestetikum, ktoré zmierňuje bolesti nielen na koži, ale aj na vnútorných orgánoch. Preto sa Aloe Vera veľmi často využíva aj na kožné ochorenia.

Chcem to!

Ak si sa v tom našiel a potrebuješ pomôcť s tvojou detoxikáciou tak sme tu pre teba. Veľmi rád ti odporučím potraviny , ktoré konzumovať a taktiež ktorý prípravok s obsahom až 95% Aloe Vera využívam ja a odporúčam ho každému! Stačí ho vyskúšať a garantujem, že s výsledkom budete nadmieru spokojní, tak ako aj všetci, ktorí to už vyskúšali.

Podpora metabolizmu

Dokonalosť trávenia ovplyvňuje kvalitu krvi, a tým kvalitu všetkých buniek v organizme. Čínská medicína tvrdí, že „krv vzniká v čreve.“ Hlavnou úlohou našej krvi je rozvádzať živiny v našom tele. Väčšina živín sa vstrebáva na sliznici tenkého čreva. Tenké črevo tiež patrí do sústavy imunitných orgánov.

Pokiaľ sa v našom tenkom čreve štiepi prevážne kyselinotvorné potraviny (mliečne výrobky, strukoviny, mäso, oriešky..) , potom k negatívnemu vstrebávaniu týchto kyselín do krvi. Telo musí následne tieto kyseliny neutralizovať a to vyplavovaním zásaditých minerálov tak, aby udržalo stabilné vnútorné prostredie.

Môžete dostať infekciu.

Veľmi dôležité je uvedomiť si, že narušené, kyslé prostredie v tenkom čreve je živnou pôdou pre premnoženie kvasinek, a tým ku kvasinkovým infekciám alebo iným infekciam. Kvasné procesy v oblasti tenkého čreva neumožňujú správne trávenie a vstrebávanie živín do krvi. Kvasné procesy umožňujú rast kvasieniek a pliesni. Pliesne produkujú jedovaté splodiny, ktoré poškodzujú celú látkovú výmenu.

Veľmi dôležitý je Vápnik

Organizmus udržuje svoje pH v normále hlavne pomocou vápniku, ale aj ďalších veľmi dôležitých minerálov ako horčík, draslík, sodík a vitamínov. Rezerva vápnika je z 99 % v kostiach a 1 % v telových tekutinách. Pri dlhodobom ´´prekyslení´´ organizmu sa vápnik odoberá z kostí, čo vedie k riednutí kostí – osteoporóze. To už je stav, ktorý nechceme dosiahnuť a preto je veľmi dôležitá prevencia.

PH

Vápnik okrem toho zaisťuje i funkčnosť všetkých svalov. Pri jeho nedostatku vzniká únava svalov, znížená pohyblivosť a svaly sú ochabnuté. Napríklad chronická únava máva často príčinu v nedostatku vápnika a minerálnych látok na svalovej úrovni.

Nedostatkom vápniku trpí i funkčnosť našeho imunitného systému, pretože je potrebný pre aktiváciu funkcie enzýmov. Pri neutralizácií kyselín v organizme určitým minerálom vzniká chemicky kyslá soľ. Pokiaľ táto soľ nemôže odísť z tela prirodzenými cestami, hľadá telo riadené pudom sebazáchovy úložisko pre tieto škodliviny.

Sú to miesta a orgány, ktoré dočasne tento nápor vydržia a nedôjde k ich bezprostrednej  dysfunkcii. U každého jedinca je to iné miesto v tele a každý si tak zakladá na iné ochorenie (artróza, obličkové kamene, gynekologické výtoky, vysoký krvný tlak, žlčníkové kamene a pod.).


Chcem to!

Najjednoduchší spôsob ako sa dostať z tohto začarovaného kruhu von je upraviť si svoj jedálniček tak aby obsahoval pestrú vyváženu stravu, prípadne  doplnenú o kvalitné minerály ktoré vám doporučím aby sa zrýchlil váš metabolizmus. S jedálničkom vám rád pomôžem a môžeme ho konzultovať doslova kedikoľvek a kdekoľvek počas dňa, či už telefonicky alebo cez skype, mail a tak ďalej. Neváhaj ma preto kontaktovať a môžme začať kedykoľvek, je to len na tebe.


1.

Detoxikovať a podporiť metabolizmus

Detoxikácia organizmu zohráva v procese formovania postavy jednu z dôležitých úloh. Prečo a ako sa detoxikovať máme v nasledujúcom článku.

ZISTI VIAC
2.

Vytvoriť jednoduché podmienky pre pravidelné stravovanie

Jednoduché a pravidelné stravovanie pod záštitou majstra Európy v kulturistike Jankom Sotákom a pánom doktorom MUDr Mariánom Mederom je cesta k zaručenému úspechu.

ZISTI VIAC
3.

POHYB

Jedna z veci, na ktorú mnohí zabúdajú je pohyb. Denne by sme mali spraviť 10 000 krokov alebo spáliť kalórie aj iným spôsobom. Ako na to vám tak isto rád poradím

ZISTI VIAC